דבר יו"ר הוועדה

המועצה שלנו בתנופת פיתוח וצמיחה דמוגרפית - בנייה והרחבה של בתי המגורים, קליטת תושבים חדשים, השקעות בחינוך, תכנון ופיתוח כלכלי ותיירותי.
מתוך אמונה ורצון ליעל את היכולת להשפיע על הליכי התכנון בתחומנו, לקצר ולזרז תהליכים בירוקרטים ולהקפיד כמובן על השירות לתושבים, החלטנו לפני כשנתיים בהנהלת המועצה לפנות לשר הפנים ולבקש להקים ביואב ועדה עצמאית לתכנון ובנייה, משרד הפנים נענה לבקשה.

מרגע קבלת החלטת השר ועד הקמת הוועדה חלפה כשנה, בסוף התהליך פורקה הוועדה המרחבית הוותיקה "שקמים" לארבע ועדות מקומיות ובכלל זה - ועדה מקומית לתכנון ובניה יואב. במהלך ההקמה נערכה המועצה, בליווי צוות מקצועי מטעם משרד הפנים. להפעלת הוועדה: אושרו תקציבים, המבנה הקיים עבר מתיחת פנים, נרכש ציוד, הוכנסה תוכנה חדשה, נקלטו עובדים וכל זאת במטרה לתת את השירות האיכותי, המקצועי והיעיל ביותר לתושבים ולעסקים ברחבי המועצה.
פתיחת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ביואב, היא ללא ספק רגע היסטורי ומהלך אסטרטגי בחיי המועצה, כרשות תכנונית שכל עניינה קידום ופיתוח האיזור. לצד שמירה על החוק והאחריות הרבה המוטלת על המועצה והעומדים בראשה אנו גאים ושמחים שהגענו ליום הזה ומחויבים לכל מקבלי השירות.
בנוסף לאחריות על כל תחום התכנון והפיתוח ברחבי המועצה, הקמת הוועדה מהווה נדבך במערך השירותים האיכותיים שמציעה המועצה לתושביה בכל התחומים. אני מודה למנכ"ל המועצה, ורד בן ארי על הובלת התהליך ומאחלת לכל עובדי הוועדה הצלחה בתפקידם החדש.
ברכתי נשואה לעובדי הוועדה, מליאת ועובדי המועצה ולכל התושבים והעסקים ביואב.

שלכם,
ד"ר מטי צרפתי-הרכבי
יו"ר הוועדה וראש המועצה